דף הבית » בתי אבות » פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות

פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות

זוהי אחת ההחלטות המשמעותיות בחייו של האדם, וכזו המלווה בלבטים רבים. יחד עם זאת, במצבים לא מבוטלים זהו הפתרון היחידי, והמפתח להבטחת חיים באיכות גבוהה. אנחנו מתכוונים, כמובן, למעבר לבית אבות, אשר שכיח בקרב רבים מבני גיל הזהב. אחד הצעדים החשובים ביותר בדרך להשלמת המעבר הוא פינוי הדירה מכל התכולה לה אינו זקוק יותר הקשיש.

מדוע זקוקים לפינוי דירה?

לא צריך להשקיע מחשבה רבה כדי להבין מדוע פינוי תכולת הדירה חיוני, במקרים רבים, לפני מעבר לבית אבות. יש לזכור כי הקשיש נפרד מבית שבוודאי שימש אותו שנים ועובר לכתובת חדשה, בה חוקי המשחק משתנים להם.

כך, במרבית המקרים הוא עובר לדירת מגורים, במקום הבית אשר שימש אותו עד כה. ברור כי הנפח שלה יהיה קטן יותר, וכי לא בהכרח יהיה מקום לכל הפריטים ששימשו אותו. עקב כך, פינויים מהדירה הקודמת הופך לכורח המציאות. כמובן שאל המשוואה הזו יש להוסיף את העובדה שרבים מאותם בתי אבות כבר מרוהטים בחלקם הגדול, וכוללים בהם את כל מה שהקשיש זקוק לו.

מילת המפתח: סדר

מרגע שמוחלט על מעבר לבית אבות, צריכים הקשיש ומשפחתו לחשוב היטב מה יעלה בגורלו של כל פריט ופריט בבית הקודם. ברור כי חלקם יעבור איתו לבית החדש, בעוד אחרים יישארו בכתובת הישנה, יימכרו או יינתנו לאחד מקרוביו של הקשיש. מיון מוקפד הוא המפתח לפינוי נכון של הדירה מתכולתה, ומקל מאד על המשך התהליך.

יש לזכור כי הקשיש אינו צריך להתמודד עם מלאכה מורכבת זו לבדו. ישנן חברות אשר מתמקדות בתחום של פינוי דירה, והן מציעות גם שירותים רבים הנוגעים לסידורה, טרם הפינוי בפועל. כך, אנשיה יושבים עם הקשיש, עוברים על הפריטים ומחליטים מה לעשות עם כל אחד ואחד מהם. העברתם לאחד מאתרי ההטמנה, אגב, היא פתרון נפוץ בהחלט, שיכול להיעשות רק על ידי חברה הפועלת בתחום – חברה המתמחה בפינוי כנסים ודירות (למשל clearing.co.il) וזאת להבדיל מחברת הובלה – שמעבירה תכולה מדירה לדירה.

היכונו להליך מורכב

פינוי הדירה כולל בתוכו קשיים רבים, לא רק אלה הטכניים. חשוב לזכור כי המדובר כאן הוא בהליך שאינו פשוט כלל מבחינה רגשית, עבור הקשיש ומשפחתו גם יחד. כל אחד מהפריטים המפונים בוודאי שימש אותו שנים על גבי שנים, גם אם אין בו צורך כרגע. כמו כן, הרי שבוודאי יש לפריטים היסטוריה ארוכה, ושלל זיכרונות נעימים המקושרים אליהם.

אל כל אלה יש לצרף, כמובן, את החששות הטבעיים המלווים את הקשיש לקראת השינוי המשמעותי לחייו. הוא עובר למקום חדש, אשר בו אינו מכיר את האנשים שיחיו לצידו. כל התהליך חייב להתבצע ברגישות, ובתשומת לב מקסימלית לכל אחד מהרצונות של הקשיש.

שלבי התהליך בפועל

אם כן, פינוי דירתו של קשיש לקראת מעבר לבית אבות נעשה, כמעט תמיד, בתיווכה של חברה מקצועית הפועלת בתחום. זהו הליך המורכב ממספר שלבים, ומתחיל בפגישת תיאום ראשונית בין אנשי החברה לבין הקשיש (או משפחתו). בה גם נעשה לרוב הליך הסידור והמיון שהזכרנו.

לאחר מכן- לרוב כעבור מספר ימים- מתחיל שלב הפינוי בפועל. הוא כולל את אריזת הפריטים, בהתאם למיון שנעשה קודם לכן, וכן את העברתם לכל אותם "יעדים" שהזכרנו. כאן, חשוב לזכור כי חברות רבות מאפשרות גם הובלה של הפריטים לכתובת החדשה, דבר שמסיר דאגה רבה מהקשישים.

השלב האחרון בשרשרת נוגע כבר לארגון הדירות מחדש. כשזה נוגע לדירה הקודמת של הקשיש, ייתכנו בהחלט שירותים משלימים, דוגמת ניקיון או חיטוי.

חייגו עכשיו צרו קשר