דף הבית » קלנועית מתקפלת

קלנועית מתקפלת

קלנעית מתקפלתקלנועית הוא כלי תחבורה חשמלי אשר נועד להפוך את משימת ההתניידות של אלה המתקשים בתנועה (בעלי מוגבלויות פיזיות, קשישים וכיוצא בזה) לפשוטה הרבה יותר, או אפילו אפשרית מלכתחילה.

זהו כלי תחבורה נוח לנסיעה, המאפשר לגמוע מרחקים סבירים במהירות ראויה. אלא שבלא מעט מקרים המימדים הגדולים של הקלנועית, באופן יחסי, מקשים על השימוש בהם, כמו גם על העברת הקלנועית ממקום למקום.

החדשות הטובות הן שיש בנמצא פתרון הנחשב ליעיל במיוחד, והוא רכישה של קלנועית מתקפלת. הנה כל מה שחשוב לדעת עליה.

אז מתי צריך קלנועית מתקפלת?

המאפיין העיקרי של קלנועית מתקפלת, מעצם ההגדרה שלה, הוא לאפשר קיפול שלה על מנת שניתן יהיה לסחוב אותה ממקום למקום: הדוגמא המובהקת היא קלנועית שמעוניינים להכניס לתא המטען של כלי הרכב ה"מסורתיים", מה שלא אפשרי כמובן כאשר הקלנועית אינה מתקפלת. בדרך זו ניתן לבצע נסיעות ארוכות באמצעות הקלנועית, או אפילו לשלב בין מספר פתרונות התניידות: לא רק רכב וקלנועית, אלא גם הליכון וקלנועית, למשל.

תרחיש מקובל אחר בו נדרש להצטייד בקלנועית מתקפלת הוא מצב בו הקלנועית גדולה מכדי לעבור בפתח דלת הבניין או הבית, או לחילופין להיכנס למעלית (למעשה, אפשר לטעון שהבעיה כאן היא שרוחב המעבר הוא קטן באופן יחסי). קלנועית מתקפלת מאפשרת לבצע את הפעולות האלה, מה שהופך את משימת היציאה מהבית או הכניסה אליו לפשוטה הרבה יותר.

כך מקפלים את הקלנועית

קצרה היריעה מלפרט כאן על אופן הקיפול הספציפי של הקלנועית, שעה שגם בין הדגמים השונים יש בוודאי הבדלים. הנקודה המרכזית היא שבנקודת הזמן הנוכחית, הדגש העיקרי הוא על קיפול מהיר ככל האפשר של הקלנועית, שנעשה באמצעות מספר מינימלי של פעולות ומבלי שיש צורך להפעיל כוח: אין להוציא מתוך המשוואה את העובדה שמרבית האנשים המשתמשים בקלנועית סובלים מקשיים תפקודיים אלה או אחרים. קלנועית אשר תהיה מורכבת לקיפול, או כזו שתצריך פרק זמן ארוך להשלמת המשימה, תחטא במשימה שלה ועלולה להיות יעילה הרבה פחות.

חשוב לתת את הדעת על כך שיש בנמצא דגמים של קלנועיות מתקפלות אשר לוקחים את התחום מספר צעדים קדימה. כך, לדוגמא, יש בנמצא קלנועית אשר מתקפלת לגודל של מזוודה, לא יותר, עובדה המאפשרת לקחת את הקלנועית לטיולים, אפילו במקומות מרוחקים. בהקשר הזה אפשר לציין שחברות התעופה מאפשרות להטיס מספר מכובד של דגמי קלנועיות, עובדה שהופכת אפילו את משימת הטיול בחו"ל בעזרת הקלנועית לאפשרית בהחלט.

אז איך מתחילים?

מציאה של קלנועית מתקפלת, בנקודת הזמן הנוכחית, אינה בהכרח המשימה המורכבת ביותר האפשרית. החברות השונות הפועלות בשדה המשחק "מיישרות קו" עם הצורך הבסיסי של לא מעט אנשים הזקוקים לקלנועית שכזו, מה שמביא לכך שהיצע הדגמים המתקפלים בתחום ראוי בהחלט. כמעט וכל יצרנית מובילה משווקת דגם זה או אחר של קלנועית, כאשר ברוב המקרים תג המחיר של הקלנועיות הקלות והמתקפלות יהיה זול יותר מאשר דגמים גדולים ומאסיביים יותר.

במצב הדברים הזה ברורה עובדה נוספת, והיא שיש להכניס לא מעט משתנים לתוך משוואת הבחירה של קלנועית. בעת בחירה של קלנועית, על אחת כמה וכמה מתקפלת, צריך להתחשב בשורה ארוכה של פרמטרים, הנוגעים ליכולות התפקודיות של האדם (קלנועית תתאים בדרך כלל לאנשים שיכולים ללכת, אך מרחקים קצרים יחסית), יעדי הנסיעה שלו או אפיקי האחסון שעומדים לפניו. כאשר מעוניינים להכניס את הקלנועית לתוך כלי רכב, אם לוקחים דוגמא נפוצה, חשוב לסקור את המידות שלה לאחר הקיפול ולראות שהן אכן עומדות בקנה אחד עם גודלו של תא המטען של הרכב.

חייגו עכשיו צרו קשר