דף הבית » קרן אור – ייעוץ והכוונה פתרונות דיור לבני הגיל הזהב

קרן אור – ייעוץ והכוונה פתרונות דיור לבני הגיל הזהב

לייעוץ והכוונה במציאת פתרון דיור


שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

בית אבות הדר כרכור

גוף האדם עובר שינויים רבים במהלך השנים. כשזה נוגע להזדקנות הגוף, מדובר פעמים רבות בירידה משמעותית ביכולת התפקוד הגופני, הקוגנטיבי או המנטלי – לעיתים עד לחוסר יכולת להתנהל באופן עצמאי בצורה ראויה. יש לא מעט פתרונות למצב הזה: החל ממציאת פתרון מגורים לבני גיל הזהב (בית אבות על סוגיו, מוסד לדיור מוגן ועוד) ועד לקבלת זכויות שונות המגיעות על פי חוק. הבעיה היא שבהיעדר הידע המקצועי המספק, כמו גם יד מכוונת המכירה את התחום על בוריו, גדלים הסיכויים להתנהלות לא נכונה.
החדשות המעודדות הן שאתם ממש לא לבד במערכה. בישראל קיימים גופים שונים שמעניקים ייעוץ והכוונה בנושאים השונים המרכיבים את חייו של האדם המבוגר. על מהות הסיוע הזה, כולל המלצה על גוף שיוכל להעניק לכם את הייעוץ הנדרש, בסקירה הנוכחית.

אז למה דרוש סיוע מהמומחים?

עם ההגעה של האדם המבוגר לגיל הזהב – ולרוב גם לפני – עומדים הוא ובני משפחתו בפני כמה החלטות לא פשוטות. הראשונה שבהן היא היכן בדיוק להתגורר, על רקע העובדה שבגיל זה המגורים העצמאיים אינם מומלצים או אפילו בלתי אפשריים. זה לא פשוט למצוא מסגרת מבין הרבות הקיימות כיום בישראל, כאשר האתגר העיקרי הראשון הוא להתאים אותה לצרכיו ולרמת התפקוד של האדם המבוגר באופן מלא: קשיש הסובל מאלצהיימר, למשל, צריך למצוא את מקומו בבית אבות בו מחלקה המיועדת לתשושי נפש.
גורמים המכירים את שדה המשחק יכולים למפות עבור האדם המבוגר ומשפחתו את האופציות הקיימות בכל אזור גיאוגרפי, ולסייע להם בבחירה הכל כך חשובה. השלב הראשון בייעוץ הוא הבנת מצבו של הקשיש, על פיו ייעשה המיפוי של מצבו (תוך בחינת מסמכים רלוונטיים ולעיתים שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע בתחום). לאחר מכן ייעשה אותו מיפוי של אופציות רלוונטיות, לעיתים גם ברמת התקשורת מול המוסדות עצמם. באמצעות הייעוץ וההכוונה יוכלו הקשיש ובני משפחתו לדעת מה חשוב בבחירת המוסד לגיל הזהב, במה להתבונן במהלך הביקור במקום ואילו שאלות כדאי להפנות לצוות המקצועי ולדיירים המתגוררים במקום. יש חברות שאף עורכות את הסיור המתבקש בבתי האבות יחד עם הקשיש ומשפחתו.

עזרה בקבלת הזכויות

נושא נוסף שאי אפשר להתעלם ממנו הוא מיצוי זכויות. על פניו, לאדם המבוגר רשימה ארוכה של זכויות שאמורות להגיע לו מחמת גילו או על פי המצב התפקודי והבריאותי שלו. בפועל, רבים המעוניינים לקבל את הזכויות האלה מבינים שיש פער לא קטן בין הרצוי לבין המצוי. הגורמים השונים מערימים קשיים, הבירוקרטיה עובדת כאן שעות נוספות וחוסר הידע עלול להביא להתנהלות שגויה: מכאן הדרך ועד לאי קבלה של זכויות הכרחיות אינה ארוכה כלל למרבה הצער.
ייעוץ והכוונה עשוי למנוע מצבים מהסוג הזה ולהגדיל עד למקסימום את הסבירות שהאדם המבוגר יקבל בצורה פשוטה יחסית את מלוא הזכויות שהוא אמור לקבל.

קרן אור: הכתובת שלכם לייעוץ ולהכוונה

אם מתיאור הסיוע שהבאנו מעלה הסקתם שמדובר בשירות המצריך סכומי עתק, חשבו שנית. בישראל יש כמה גורמים המעניקים ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב כשירות שאינו כרוך בתשלום כלל. קרן אור היא דוגמא מובהקת לכך.
החברה הוקמה במטרה לספק ללקוחות את מלוא הייעוץ וההכוונה, בסוגיות דוגמת התאמת מוסד מגורים, מיצוי זכויות, הוצאת קוד ועוד. הסיוע מתחיל בשיחת ההיכרות הראשונית, עובר דרך בחינת מצבו של הקשיש ומגיע עד לסיור הנערך בבתי האבות הרלוונטיים ולהתנהלות מול המוסדות בפועל.
המומחים של קרן אור חולשים על הצדדים השונים של התחום, מפגינים ידע מרשים ומתנהלים במלוא האמפתיה והרגישות מול האדם המבוגר ובני משפחתו.

חייגו עכשיו צרו קשר