דף הבית » שירותי טלרפואה לקשישים

שירותי טלרפואה לקשישים

שירותי טלרפואה לקשישיםטלרפואה הינה שירות חדשני המאפשר לרופא לעקוב אחר המטופל ממרחק בניגוד לייעוץ המסורתי המקובל בו המטופל מגיע למשרד הרופא לצורך ייעוץ ובירור.

רפואה מסוג זה נמצאת כיום בשיח הרפואי יותר מבעבר. שירותי טלרפואה מתבססים על טכנולוגיות חדשניות, מכשירים ויישומים מתוחכמים אשר ביכולתם להעביר מידע ישירות לרופא המטפל.

שירותי הטלרפואה משמשים חולים רבים הממעטים לצאת מביתם וכאלה המתגוררים באזורים מרוחקים. כיום, השירות משרת חולי לב רבים כמו גם קשישים החולים במחלות כמו פרקינסון, אלצהיימר, מחלת פיק ואינסומניה.

למי מיועד השירות?

קשישים רבים מאובחנים עם מחלות כמו פרקינסון, אלצהיימר, מחלת פיק וסובלים מבעיות דמנציה והפרעות שינה. אנשים בעלי צרכים מיוחדים, עקב הנכויות מהם סובלים, חווים נסיגה תפקודית מוטורית וקוגניטיבית וזאת בשל מחלתם.

חברות טלרפואה רבות מציעות את שירותיהן לקשישים אלה ומסייעים להם באבחון, ייעוץ ומעקב דרך מערכות טכנולוגיות מתקדמות אשר הופכות את האבחון לידידותי יותר ונגיש. החברות מספקות מענה מהיר לחולי דמנציה המתקשים לפנות באופן עצמאי לרופא או לבית החולים.

לחצני מצוקה ומערכות בטיחות

לחצני מצוקה מאפשרים לקשישים להשאר עצמאיים בבית וזאת בידיעה שאם הם זקוקים לעזרה או סיוע מיידי, במצב חירום יוכלו להזעיק עזרה אצל צוות רפואי או צוות סיעודי נגיש. מערכת התראות אישיות היא חלק מרכזי המאפשר לצוות הסיעודי, קרוב המשפחה או המטפל לקבל התראה במצבי חירום.

כיום חברות רבות מציעות מערכות ממוחשבות לקשישים החולים במחלות שונות המגבילות את תנועתם. אחת המערכות היעילות היא מערכת לנעילה אוטומטית של דלת הבית של המטופל.

הטכנולוגיה החדשנית למעשה מונעת מחולה דמנטי לעזוב את ביתו בשעות היום כאשר הוא אינו נמצא תחת השגחה.

מכשירי טלרפואה

מכשירים רפואיים מתקדמים לאבחון ולמעקב מרחוק משמשים מטופלים רבים כיום במסגרת שירותי טלרפואה.

המוצרים כוללים מכשירים מתקדמים וחכמים לשידור אק"ג בטכנולוגיה סלולארית, מכשירים למדידת ושידור לחץ הדם, מערכת לבקרת המשקל של המטופל, מכשירים המאפשרים לבצע בדיקות דם של מרקרים מסויימים המועברים ישירות לרופא ועוד.

כיצד מתבצע האבחון מרחוק?

שירותי טלרפואה מציעים את שירותיהם על ידי הקמת מוקדים הפועלים 24 שעות ביממה, במשך כל השנה. המוקדים מורכבים מצוותים רפואיים מנוסים העומדים לרשות המטופלים דרך מענה טלפוני מהיר.

באמצעות הייעוץ הטלפוני הרופא מחליט אם מדובר במקרה חירום המצריך בדיקה רפואית מעמיקה, פנייה למיון, יצירת קשר עם מגן דוד אדום או האם לשלוח רופא תורן לבית המטופל.

יתרונות השירות

שירותי טלרפואה משרתים חולים רבים ומספקים מענה למטופלים באמצעות ייעוץ רפואי טלפוני כמו גם מגבירים את הנגישות של המטופל לצוות הרפואי. במשך שנים רבות, שירותי טלרפואה העניקו גישה לחולים במקומות מרוחקים.

לא זו בלבד שהשירות משפר את הגישה לחולים, אולם גם מאפשר לרופאים להרחיב את אחיזתם, מעבר למשרדים הרפואיים. טלרפואה מקטין את הוצאות שירותי הבריאות באמצעות מערכת טכנולוגית יעילה, עוזר בהתנהלות מול הפציינט ומצב בריאותו, מקצר את זמני תהליך הבירור והייעוץ הרפואי ומקטין פי כמה את מספר האשפוזים של החולים.

מחקרים הראו באופן עקבי כי האיכות של שירות הבריאות שמתבצע באמצעות טלרפואה היא טובה באופן הזהה לשירות שניתן במסגרת הייעוץ המסורתי במשרד הרופא. השירות ניתן במספר תחומים בייחוד בתחום בריאות הנפש וזאת באמצעות רפואה מרחוק.

לפיכך, יותר ויותר מטופלים פונים לטלרפואה בקהילה. השירות מתבסס על אמצעים המשמשים לניטור לב, ניטור ריאתי או טיפול בביתי. הקשר בין המטופל לרופא מתבצע באמצעות שיחת טלפון.

חייגו עכשיו צרו קשר