דף הבית » אביזרים ועזרים לסיוע בניידות של מבוגרים

אביזרים ועזרים לסיוע בניידות של מבוגרים

אביזרים ועזרים לסיוע בניידות של מבוגריםככל שאנשים מתבגרים, שני אתגרים מרכזיים משפיעים על יכולותיהם לעסוק במשימות יומיומיות. הראשון הוא ירידה הדרגתית בשמיעה, בראייה ובניידות, הכוללת הליכה ותנועות הזרועות והגוף.

האתגר השני השכיח יותר, העולה עם הגיל, הוא מחלות כרוניות, כגון דלקת מפרקים, קטרקט, או מחלת לב.

מחלות כרוניות אלו מובילות לעיתים קרובות לפגיעה נוספת בניידות. במקרים רבים, השפעת ירידת הערך בביצוע התפקודי ניתנת לטיפול או הפחתה באמצעות עיצוב המקומות בהם המבוגרים חיים, תוך שימוש במכשירי טכנולוגיה מסייעת. זהו מונח חדש יחסית, אך כיום מבוצע בו שימוש נרחב. אלו הם פריטי ציוד או מערכות מוצרים המותאמים אישית להגדלת, שמירת או שיפור היכולת התפקודית של מבוגרים עם בעיות ניידות.

התקנים למבוגרים הסובלים מבעיות ניידות

כשישה אחוזים מהמבוגרים בגילאי 65 ומעלה מתקשים בהליכה, וכמעט שמונה אחוזים מהם מתקשים לצאת מהבית. מקלות הליכה, קביים, הליכונים וכיסאות גלגלים הם דוגמאות להתקני ניידות המשמשים לסיוע בהליכה בחוץ באמצעות הענקת תמיכה ואיזון.

כיסאות גלגלים

מכשיר עזר חיוני בקטגוריית אביזרי עזר המספקים ניידות עצמאית. התקדמות עיצובי כיסאות הגלגלים הובילה ליצירת מוצרים נוחים יותר. קיימים שיקולים רבים בבחירת כיסא גלגלים מתאים, כולל סוג הכריות, משענות, גלגלים, צמיגים, חישוקי יד וכוח.

חשוב שאיש מקצוע מיומן, בדרך כלל פיזיותרפיסט או מרפא בעיסוק, יסייע בהערכת והמלצת הכיסא המתאים ביותר. המטפל ממליץ אף על אביזרים נלווים לכיסא הגלגלים, הכוללים מכשירי העברה לתוך ומחוץ לכיסא, רמפות, חגורות בטיחות, שומרי בגדים, תיקים וכיסים.

ריצ'ר

אביזר עזר המסייע למבוגר להושיט יד ולאחוז באובייקטים ממרחק. זהו מכשיר זול ביותר ושימושי לאנשים מבוגרים הסובלים מבעיות בניידות. הוא יעיל לאנשים עם בעיות גב תחתונות, דלקות מפרקים ומחלות לב.

אנשים המשתמשים בכיסאות גלגלים מגלים כי הריצ'ר מסייע להם להרים דברים אליהם אינם מסוגלים להגיע תוך כדי ישיבה על הכיסא. אין צורך להתכופף או להימתח, וניתן להפחית את אפשרות גרימת נכות גופנית נוספת.

הריצ'ר מפחית את הצורך לעמוד על כיסא או שרפרף על מנת להגיע לארונות גבוהים או מקומות אחרים, ובכך מפחית את אפשרות הנפילה. אביזר עזר זה כולל מנגנון מתכוונן, לשימוש ביד אחת, מערכת נעילה לאחיזה, תמיכת אמה, הוא קל משקל וכולל הדק מנוף לפעולה.

מקל הליכה – אביזר עזר ותיק פופולארי בקרב מבוגרים החווים אובדן שיווי משקל. זוהי הבחירה הטובה ביותר למבוגרים עם כוח גוף עליון ותחתון טוב, הסובלים מבעיות איזון או חולשה עדינות. זהו מכשיר זול הזמין במגוון נרחב של סגנונות. חלק מהמקלות מתקפלים וניתנים לאחסון בעת הצורך.

הליכונים – מיועדים למבוגרים הסובלים מבעיות ניידות חמורות יותר. ההליכונים מאפשרים להם הליכה קלה ובטוחה באמצעות אחיזה בשתי הידיים. ההליכונים החדשים כוללים דגמים הזמינים עם מושב מובנה, המאפשר למבוגר לשבת ולנוח כשהוא עייף. חלק מההליכונים מאפשרים אף סל לנשיאת חפצים.

קביים – טובים ביותר למבוגרים עם כוח גוף עליון טוב מאוד הזקוקים לסיוע בניידות לטווח הקצר או לסירוגין. זהו אביזר עזר זול וכשמשתמשים בו נכון, הוא מספק תמיכה של שמונים עד מאת האחוזים במשקל הגוף, מה שמאפשר הימנעות מנשיאת משקל מוגבר על הרגליים.

חייגו עכשיו צרו קשר